Novak Đoković rutinski je savladao Camerona Norrieja u osmini finala mastersa u Rimu, u meču punom tenzija.
Tokom drugog seta je viđeno dosta nervoze, a i neprijatne scene.
Prvo smo videli obračun Đokovića sa publikom kada ga je iznervirala grupa Britanaca koji su bili previše bučni, pa ih je Novak nakon perfektnog vinera ućutkivao,
Uslijedio je i potez Norrieja koji je prilikom jednog smeča napucao Đokovića u nogu što je vidno iznerviralo srpskog tenisera. Nakon posljednjeg gema zatražio je i medicinski time-out.
To je rezultiuralo da srpski as na kraju meča po prvi put ne aplaudira svom rivalu.