Premijer liga BiH

Vidić hat-trickom donio pobjedu Slogi protiv Igmana

Sloga Meridian je u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ugostila na terenu stadiona “Dr. Milan Jelić” u Modriči Igman te ih je savladala sa 4:1.

Dejan Vidić je načeo mrežu gostiju, u situaciji jedan na jedan sa golmanom Igmana u maniru rasnog golgetera postigao gol za vodstvo Sloge Meridian.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednijeg prilika na obje strane te je samim tim Sloga Meridian na odmor otišla sa prednošću od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, to jest 46. minutu je Sloga Meridian povećala svoju prednost, strijelac je ponovo bio Vidić.

Furiozni napadi domaće Sloge Meridian su se nastavili te su se osam minuta kasnije oni ponovo našli u prilici, to jest Vidić koji je do het-trika došao uz odlično probijanje po desnoj strani te centaršut Danila Šipovca.

Utakmica je nakon trećeg gola Vidića ušla u mirnu luku te zatišje koje je trajalo sve do 76. minuta te gola Petra Boje koji je smanjio prednost Sloge Meridian na 3:1.

Ipak, Sloga Meridian se razbudilo ubrzo nakon šoka od strane Igmana te je riješila da pogotkom Jovića iz 84. minute završi svako pitanje o konačnom pobjedniku susreta, a samim tim je postavio i konačni rezultat od 4:1.