Vlada Federacije Bosne i Hercegovien na današnjoj telefonskoj sjednici usvojila je uredbu o jednokratnoj pomoći penzionerima, saznaje Raport.
U odnosu na dosadašnje uredbe, kojima se pomagalo penzionerima zbog svakodnevnog porasta troškova, ovaj put su uvedni "platni razredi".
Tako će penzioneri koji primaju najnižu penziju dobiti najviše novca.
Sada će oni s najnižom penzijom dobiti po 250 KM, a oni s najvišom 100 KM. Vlada FBiH će za ovu namjenu izdvojiti oko 70 miliona KM.