Vijesti

Vojin Mijatović: Cirkusom u Mostaru tražio se alibi za nastavak saradnje prvih u Hrvata i Bošnjaka

Raport.Ba
Izbor Marija Kordića za gradonačelnika Mostara komentirao je i potpredsjednik SDP-a Vojin Mijatović, ocijenivši cijeli proces kao dobro izrežiranu predstavu. "U Mostaru se desilo ono sto je bilo odavno dogovoreno, da gradonačelnik bude iz HDZ-a, a predsjedavajući Vijeća iz SDA. Čitav ovaj cirkus je zapravo bio samo dobro izrežirana predstava u kojoj se tražio alibi za nastavak decenijske saradnje prvih u Hrvata i Bošnjaka. Mi kao SDP BiH ovaj put nismo dozvolili da budemo nijemi posmatrači svega što se dešava te smo aktivno ušli u traženje rješenja. Prijedlog koji smo uputili, a koji se odnosi na model rotiranja gradonačelnika iz sva tri bloka predstavljao je kompromisno rješenje za grad Mostar. Ostali smo pri svom prijedlogu, ponudili rješenje i pokazali da smo ljudi koji nude rješenja. Naravno, realnost je pokazala da nikome nisu bitna rješenja već da je odnos između HDZ-a i SDA neraskidiv. Danas kada je sve prošlo, čistog obraza i uzdignute glave ostavljamo drugima igre "pobjednika" i "izdajnika", a naši vijećnici će kroz rad u Gradskom vijeću svojim inicijativama uraditi sve da se poboljša život građana Mostara. Mene licno posebno raduje pristup SDP-a BiH, a to je nuđenje rješenja, jer principi su bitni naravno, ali je potrebno preuzeti odgovornost i nuditi rješenja, a ne bježati od odgovornosti. Građani Mostara su glasali za SDP BiH i odgovorni smo da radimo i nudimo rješenja, a ne samo da kritikujemo bez odgovornosti! Ponosan na SDP BiH Mostar!!!, poručio je Mijatović.
HDZ Mostar SDA SDP Vojin Mijatović Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu