Sophie Rhys-Jones vojvotkinja od Edinburgha, obratila se danas na komemoraciji, prenoseći poruku bitanskog kralja Charlesa.
"Žao mi je što ne mogu danas biti s vama. Duboko sam počastvovan i zahvalan što imam priliku poslati vam poruku. Ranije sam govorio o strašnim događajima prije 30 godina. Mnogi pojedinci odgovorni za genocid stali su pred lice pravde. Ali to ne sprječava nas da se pobrinemo da se takvo nešto nikada više ne ponovi i da priznamo neuspjeh međunarodne zajednice da spriječi strahote. Ponizno pozdravljam majke Srebrenice koji puno rade da sačuvaju sjećanje na preživjele. Svima im se izrazito divim. Možemo mnogo naučiti iz njihove borbe i oni mogu biti inspiracija svima nama, stoji, između ostalog, u poruci britanskog kralja.