Vozač (21) iz Mostara koji je na društvenim mrežama objavljivao snimke opasne i neodgovorne vožnje kažnjen je novčanom kaznom i zabranom upravljanja motornim vozilom u trajanju od 30 dana.
Podsjećamo, na YouTube kanalu pojavio se snimak vozača koji se pohvalio kako je dionicu od Ljubuškog do Mostara prešao za samo 17 minuta.
Niz saobraćajnih prekršaja
Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutarnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, poduzimajući mjere iz svoje nadležnosti u cilju povećanja sigurnosti cestovnog saobraćaja, proveli su aktivnosti vezane za identifikaciju i sankcioniranje vozača koji je na društvenim mrežama objavljivao snimke opasne i neodgovorne vožnje, priopćeno je u četvrtak iz MUP-a HNK-a.
Kako se dodaje, u saradnji s policijskim službenicima Uprave policije MUP-a Kantona Zapadnohercegovačkog utvrđeno je da je vozač Z. Z. (2004.) iz Mostara, 19. oktobra 2025. godine, upravljao vozilom na relaciji Ljubuški – Mostar, te da je pritom počinio više težih saobraćajnih prekršaja koji su snimani i kasnije javno objavljeni putem društvenih mreža.
Najoštrije osude
Iz MUP-a navode da je provedenim postupkom utvrđeno da su počinjeni prekršaji iz Zakona o osnovama sigurnosti prometa na cestama Bosne i Hercegovine, i to po čl. 39. stavak 2., čl. 43. stavak 1. i čl. 33. Zbog utvrđenih prekršaja vozaču je izrečena novčana kazna te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 30 dana.
"Uprava policije Ministarstva unutarnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona najoštrije osuđuje svaki oblik neodgovorne vožnje, naročito kada se takvo ponašanje dodatno promovira javnim objavama na društvenim mrežama", kaže se u saopćenju i dodaje da takvi postupci predstavljaju ozbiljno ugrožavanje sigurnosti svih učesnika u saobraćaju i neće biti tolerirani.