Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u Trebinju ponovo zamolio vlasti u BiH da otkoče gradnju aerodroma u ovom gradu.
Kako je naveo, Srbije je spremna uložiti 200 miliona eura.
"Mi imamo jednu važnu intvesticiju u Trebinju i molim rukovodsto RS i BiH da izađu u susret velikoj investiciji od 200 miliona eura u trebinjski aerodrom. Prve stvari i pripremni radovi su obavljeni.
Molimo samo neophodne dozvole, nemamo problem u novcu. To je značajno za RS i BiH i vjerujem da bi to značilo novu stranicu u trebinjskoj i hercegovačkoj budućnosti. Zamolio bih sve nadležne da izađu u susret. jer to je najbolje za one koji će taj novac kao direktnu investiciju da dobiju", rekao je Vučić.
Naglasio je da je interes naroda da budu svi spojeni.
"To je od velikog značaja za razvoj RS i za razvoj svih nas", rekao je Vučić.