Šefica Kluba poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić tražila je danas od zastupnika da se suzdrže od "neosnovanog pominjanja Milorada Dodika".
Vulić je tokom obraćanja istakla kako Dodik nije ni pozvan na sjednicu, te da ne postoji nikakav razlog da se njegovo ime koristi u diskusijama. Odgovarajući na istup poslanika Safeta Keše, koji je izjavio da se "ovaj saziv Vijeća ministara ponaša u skladu s principom koji je definisao Milorad Dodik i rekao da se 'niko nikom ne miješa u posao', te da se zato došlo u situaciju da iz te razvezane vreće uzima i izbacuje šta ko hoće i u nju ubacuje šta ko hoće", Vulić je rekla:
"Predsjedavajući molim vas da se poštuje dnevni red i da se ne spominju oni koji ovdje niti su prisutni, niti su sastavni dio dnevnog reda. Koliko znam predsjednik RS Milorad Dodik niti je pozvan, niti po bilo kom osnovu treba da bude učesnik današnje sjednice. I zato ne vidim nikakav osnov ni razlog da se pominje, niti da bude motiv ili poređenje za bilo šta".
Vulić je dodala kako "Kešo koristi medijske natpise da bi citirao Dodika".
"Molim da se njegovo ime ne zloupotrebljava u političke svrhe", navela je ona.
Tokom diskusije osvrnula se i na odnos SDA prema Dodiku.
"SDA nikada nije bila prepreka predsjedniku RS, jer mi poštujemo izbornu volju građana. To što vi nikada niste imali hrabrosti da se suprotstavite samovolji Christiana Schmidta i što vas nije pustio u vlast, nije problem Milorada Dodika niti SNSD-a", izjavila je Vulić.