Za one koji su sinoć navijali za Aston Villu: Zrinjski je pokazao ostalim bh. klubovima kako se to radi!

Zrinjski nije koristio "polovnjake" iz Srbije i Hrvatske. Ne, imali su mnogo bolju ideju

Rođeni Tuzlak igrao u startnoj postavi Zrinjskog protiv Aston Ville

Aldin Hrvanović (25) je najbolji primjer kako i Prva liga Federacije BiH ‘krije’ dobre igrače. Dok bh. klubovi većinom igrače traže u “polovnjacima” odnosno istrošenim i nemotivisanim igračima iz Srbije i Hrvatske Zrinjski je u prvih 11 protiv Aston Ville imao Hrvanovića koji je prošle sezone igrao za Radnički iz Lukavca i Stupčanicu iz Olova.

Veznjak Zrinjskog je prije samo nekoliko mjeseci igrao utakmice u Olovu, Hadžićima, Kaknju i drugim bh. gradovima sa “drugoligaškim” stadionima, dok je sinoć od prve minute nastupio u protiv Astone Ville u meču grupne faze Konferencijske lige.

Zabilježio odličan nastup

Hrvanović je zamijenjen početkom drugog poluvremena, a od portala Sofascore je dobio ocjenu 6.5. Imao je solidan nastup sa četiri dobivena od šest duela, 10 dodira s loptom te jedan uspješan dribling. Aldin je protiv Aston Ville igrao na poziciji desnog veznog.

I ranije je Hrvanović pokazao dobre nastupe. Rođeni Tuzlak u prvom kolu grupne faze Konf. lige zabio gol u nevjerovatnoj pobjedi Zrinjskog nad AZ Alkmaarom od 4:3. Tada je ušao sa klupe, postigao sjajan gol za 3:3, a onda je njegov saigrač Kožulj u samom finišu pogodio za veliku pobjedu Mostaraca, piše BiH.ba.

Inače, Aldin je ove sezone odigrao ukupno šest utakmica u svim takmičenjima te zabio jedan gol.

Hrvanović je u dosadašnjoj karijeri igrao za omladince Željezničara, zatim za tuzlansku Slobodu, Čapljinu, Igman iz Konjica, švicarske timove Pajde i Dornach, Bratstvo iz Gračanice te spomenute Radnički i Stupčanicu.