ispunio obećanje

Zabio gol Tabakovićevom klubu pa skinuo šorc: Obećao sam mu da ću to napraviti

Aktuelni prvaci Njemačke, fudbaleri Bayera iz Leverkusena, pobijedili su Hoffenheim u gostima 4-1 u trećem kolu njemačke Bundeslige.

Nakon pola sata igre gosti iz Leverkusena su imali dva gola prednosti nakon pogodaka koje su potpisali Terrier u 17. i Boniface u 30. minuti. Nadu je domaćinu vratio Berisha koji je u 37. minuti smanjio na 1-2.

Neizvjesnost je trajala do 72. minute kada su gosti brzopotezno raspršili sve dvojbe. Wirtz je pogodio iz jedanaesterca za 3-1, a u 75. je Boniface svojim drugim golom postavio konačnih 4-1.

Boniface je pogodak proslavio na prilično bizaran način - dotrčao je pred tribinu i skinuo hlačice. Na sreću, ispod njih je imao biciklističke hlačice, no svjedno je zgrozio svojim potezom, a nakon utakmice ponudio je opravdanje.

"To je TikTok ples nigerijskog influencera. Obećao sam mu da ću to napraviti", rekao je Boniface.