šokirani navijači

Zar je ovo evropsko Sarajevo? Sramota na Koševu, Široki rasturio bordu ekipu

(Foto: FK Sarajevo)

Kakav šok na Koševu! Fudbaleri Širokog Brijega (3:1) odnijeli su sva tri boda sa stadiona "Asim Ferhatović Hase" protiv domaćeg Sarajeva koje je tako napravilo korak unazad u borbi za titulu prvaka Bosne i Hercegovine, ali i izlazak u Evropu.

Bordo tim je očekivao trijumf na otvaranju proljetnog dijela sezone, no pretrpio je hladan tuš protiv gostiju iz Hercegovine koji su nakon decenije slavili na Koševu.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, gosti su poveli fantastičnim pogotkom Daniela Lukića u 47. minuti utakmice.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2. Mrežu domaćih zatresao je i Mihael Kuprešak.

Treći gol pao je u 77. minuti preko Petra Mišića. Do tog momenta domaći tim nije uputio nijedan šut u okvir. To je bio znak da gledaoci lagano počnu napuštati tribine najvećeg bh. stadiona...

Blamažu je donekle ublažio Mirza Mustafić sjajnim golom sa udarcem sa više od 20 metara.

Vodeći banjalučki Borac će danas pod svjetlošću reflektora s početkom u 17.30 sati ugostiti ekipu Tuzla Cityja, koja se nalazi na začelju tabele.

Ukoliko pobjedi, banjalučki tim povećao bi bodovnu prednost u odnosu na najbliže pratioce, ekipe Zrinjskog, Veleža i Sarajeva.

Raspored 19. kola: SUBOTA: Posušje - Zvijezda 2:0, Igman - GOŠK 1:2, Željezničar - Zrinjski 0:0. NEDJELJA: Sarajevo - Široki Brijeg 1:3, Borac - Tuzla City (17.30). U petak su igrali Sloga Doboj - Velež (0:0).

Poredak: Borac 45, Zrinjski 39, Velež 34, Sarajevo 33, Sloga Doboj 28, Široki Brijeg 25, Posušje 23, GOŠK 23, Željezničar 20, Tuzla City 19, Igman 19, Zvijezda-09 11