Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se sinoć na Evropsko prvenstvo pobjedom nad Armenijom rezultatom 1:0.
Ante Budimir bio je heroj utakmice golom u 43. minuti, a Vatreni su osigurali 13. nastup na velikim takmičenjima.
Uoči utakmice HNS je na društvenim mrežama objavio kratki snimak iz svlačionice Maksimira, a pažnju je privukla zastava Bosne i Hercegovine.
Naime, zastava BiH je okačena u domaću svlačionicu Maksimira što je dugogodišnja pojava na utakmicama Dinamo Zagreba, koji u njoj drži okačene zastave zemalja odakle dolaze fudbaleri ovog kluba.
Iz HNS-a su na određen način korigovali svlačionicu stavljajući naljepnice sa svojim sloganima, dok su zastave ostale netaknute.
Ove godine predstavnika BiH u seniorskom timu Dinama je Luka Menalo, dok je i šef stručnog štaba Sergej Jakirović rođen u našoj zemlji, tačnije u Mostaru, a svojevremeno je i nastupao za A reprezentaciju naše zemlje.
Prvotimac Modrih je i mladi reprezentativac BiH Petar Sučić.