postoji razlog

Zašto ručku česme uvijek treba ostavljati na sredini?

Raport
Piše: Raport
česma pranje freepik
Foto: Freepik

Jedna od čestih navika u mnogim domaćinstvima jeste ostavljanje česme u srednjem, uspravnom položaju, ali stručnjaci ističu da upravo ta praksa može povećati troškove na računima.

Naime, kada je ručica česme postavljena u srednji položaj, sistem je napravljen tako da istovremeno povlači toplu i hladnu vodu. Otvaranjem česme automatski se aktivira bojler ili sistem za grijanje vode, što znači nepotrebnu potrošnju energije.

Zbog toga se savjetuje da ručicu česme nakon svake upotrebe pomjerite udesno, u položaj za hladnu vodu. Ovom jednostavnom promjenom osiguravate da bojler ostane isključen sve dok vam topla voda zaista ne zatreba.

Na taj način možete smanjiti nepotrebnu potrošnju i lakše kontrolisati kućni budžet.

česma ručka štednja Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu