Snimanje pete i ujedno posljednje sezone popularne akcijske serije The Boys službeno je završeno, što je na svom Instagram profilu potvrdio kreator serije i glavni showrunner za Prime Video, Eric Kripke. Serija, koja se temelji na istoimenom stripu autora Gartha Ennisa i Daricka Robertsona, premijerno je prikazana 2019. godine i brzo je stekla ogroman broj obožavatelja širom svijeta.
Kripke se u emotivnoj objavi oprostio od ekipe i fanova:
"Ovo je posljednji put da sam na ovom setu. Uskoro će ga srušiti. Osjećaji su pomiješani, ali ono što najviše osjećam je zahvalnost. Imali smo najbolju glumačku postavu, najbolju ekipu, najzabavniju priču za pisanje i nešto nemjerljivo – savršen trenutak. Cijelu karijeru čekaš da dobiješ možda dvije od tih stvari. Mi smo imali sve. Porodici The Boys: hvala vam, volim vas sve. Obožavateljima: hvala što ste gledali. Jedva čekam da vidite veliko finale. Gotovo je."
Radnja serije prati grupu osvetnika, neki sa supermoćima, neki bez, koji pokušavaju srušiti korumpirane superheroje koji svoje moći koriste za vlastite ciljeve. Glumačku postavu predvode Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Erin Moriarty, Jessie T. Usher, Laz Alonso, Chace Crawford, Tomer Capone, Karen Fukuhara i Nathan Mitchell.
Za sada se zna vrlo malo konkretnih detalja o završnici, ali najave govore da će kraj biti spektakularan. Antony Starr, koji glumi Homelandera, izjavio je:
"Snimio sam već šest epizoda. Još nisam vidio pretposljednju, ali znam šta se dešava. Mislim da će fanovi biti ili iznenađeni ili šokirani – u zavisnosti od toga koliko su im jaki živci. Ali svakako će se dobro zabaviti."
Kripke je ranije nagovijestio da se u završnoj sezoni može očekivati mnogo smrti, jer – kako je rekao – "ne postoji više potreba da se čuvaju likovi za naredne epizode".
"Scenaristi uživaju dok pišu priču, jer sada zaista mogu napraviti velike, šokantne obrate u svakom trenutku."