Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković danas se u Sarajevu sastao s muzičkom zvijezdom Zdravkom Čolićem kojem je tom prilikom uručio diplomatski pasoš BiH.
Kako je saopćeno iz Ministarstva vanjskih poslova BiH, diplomatski pasoš Čoliću je uručen s posebnim ponosom kao izraz visokog institucionalnog priznanja za njegov izuzetan doprinos kulturi, vrhunska umjetnička dostignuća i dugogodišnju promociju Bosne i Hercegovine na međunarodnoj sceni.
'Umjetniku čiji rad već decenijama nadilazi granice, a čije je ime postalo sinonim za vrhunski muzički izraz, želimo da i u godinama koje dolaze nastavi svojim stvaralaštvom obogaćivati naše živote i graditi mostove zajedništva', saopćeno je iz MVP BiH.
Čolić je u ponedjeljak u rodnom Sarajevu održao i peti koncert u Zetri, u prethodnih nekoliko dana, te priredio još jednu magičnu noć publici za Dan grada.