Članovi Nezavisnog strukovnog sindikata Kantonalne bolnice "Dr. Safet Mujić" okupili su se ispred zgrade Vlade Hercegovačko-neretvanskog kantona nakon protestne šetnje mostarskim ulicama, javlja Bljesak.
Sindikalisti traže povećanje plaća. Pred Vladom HNK su se okupili s transparentima među kojima se ističe i zastava Sjeverne Koreje s grbom HNK-a.
"Ni etike, ni prava, ni obraza, ni srama", neke su od poruka s transparenata.