vlada odlučila

Zdravstveni radnici iz RS sa srednjom i višom stručnom spremom dobit će veće plaće

Piše AA

Vlada RS utvrdila je danas, na 98. sjednici u Banjaluci, Prijedlog zakona o izmjenama Zakona o platama zaposlenih lica u javnim ustanovama u oblasti zdravstva RS, radi povećanja plata zdravstvenim radnicima,.

Radi se o zdravstvenim radnicima na poslovima neposrednog pružanja zdravstvene zaštite sa srednjom, odnosno višom stručnom spremom iz člana 13. ovog zakona.

„Ovih radnika, u zdravstvenom sistemu RS, prema podacima iz oktobra 2024. godine ima ukupno 7.141. Povećanje od 100 KM u neto iznosu, odnosno 164 KM u bruto iznosu podrazumijeva izdvajanje dodatnih 1.171.124 KM na mjesečnom nivou, odnosno 14.053.488 KM na godišnjem nivou“, saopšteno je iz Vlade RS.

RS zdravstveni radnici Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu