agonija se nastavlja

Željezničar ispao i iz Kupa BiH. “Bomba” Slobodinog beka Kapetanovića izbacila “Plave”

Fudbaleri tuzlanske Slobode ugostili su Željezničar u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine.
(FK Željezničar)

Fudbaleri tuzlanske Slobode ugostili su sarajevski Željezničar u meču šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

U prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja. Možda su se najveća dešavala na tribinama stadiona Tušanj, jer su u više navrata domaći navijači skandirali "Savez napolje".

Potom je glavni sudija Dražen Marić iz Bijeljine nakratko prekinuo susret, traživši da se sa dijela tribina sa najvatrenijim navijačima Slobode ukloni transparent posvećen Armiji Republike BiH.

U nastavku je bilo nešto više prilika s obje strane. Zrelije je imao Željezničar, ali nisu gosti nijednu uspjeli iskoristiti.

Zato je u 83. minuti fantastičnim udarcem sa oko 25 metara Tarik Kapetanović pocijepao mrežu "Plavih".

Mladi lijevi bek je, inače, pod ugovorom sa Željinim gradskim rivalom, FK Sarajevo, ali u Slobodi igra na posudbi s Koševa na koje je i stigao iz Slobode.

Željo je u ovaj susret ušao sa serijom od četiri uzastopna poraza u Premijer ligi BiH u kojoj nakon osam kola "Plavi" zauzimaju osmo mjesto sa devet osvojenih bodova.

Sada je niz produžio na pet izgubljenih susreta, ispadanjem već na prvoj prepreci u Kupu BiH.

S druge strane, Sloboda je nakon prošlosezonskog ispadanja iz najvišeg ranga trenutno vodeća u Prvoj ligi Federacija BiH.

Ekipa trenera Zlatana Nalića vodi na tabeli sa svih sedam pobjeda, odnosno maksimalnim 21 bodom.

Ostali rezultati Kupa BiH

U ranije odigranim mečevima 1/16 finala Kupa BiH u nogometu postignuti su sljedeći rezultati:

Slavija - Leotar 2:1 (Nikola Bjeloš 24 minut iz penala, 45 penal – Mihailo Cmiljanović 21 penal)

Bosna Visoko - Velež 0:6 (Adnan Džafić 13, 27, Dino Halilović 50, Faris Kadrić 75, 82, Samir Halilagić 85)

Bratstvo Bosanska Krupa - Zvijezda 09 1:3 (Admir Ljutić 80 – Petar Karaklajić 53, 61, Krsta Đorđević 66)

Brotnjo - GOŠK 0:5 (Hrvoje Soldo 23 autogol, Haris Balavac 26, Nihad Šero 53, 58, Semin Kojić 61)

TOŠK - Igman 0:1 (Mirsad Ramić 56)

Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje - Sarajevo 1:4 (Vladimir Grubeša 19 – Nemanja Anđušić 11, Hamza Čataković 32, Francis Kyeremeh 44, Maestre Adalberto Penaranda 60)

Tomislav - Posušje 1:1 (Genaro Bautista Lelli 29 – Frane Maglica 80) - penalima 2:3

Laktaši - Goražde 1:1 (Vuk Tešić 80 – Sinan Ramović 5) penalima 8:7

Stupčanica - Rudar Prijedor 2:1 (Dejan Živković 11, Fijad Mehanović 23 – Nemanja Raković 90+2)

Kozara - Jedinstvo 1:2 (Jovan Bokić 47 – Momko Kojić 54, Ensar Imamagić 90+5)

Radnik - Sloga Doboj 0:2 (Toni Jović 26, Pavel Baranov 61)

U ovoj fazi Kupa BiH igra se samo jedna utakmica, pa su u susretima u kojima nije bilo pobjednika nakon 90 minuta odmah izvođeni penali.

Četiri meča odgođena

Odgođeni su susreti šesnaestine finala Kupa BiH Tekstilac - Tuzla City, Radnik Hadžići - Borac, Čelik - Zrinjski i Sutjeska - Široki Brijeg.