Željezničar izgubio u derbiju, Zrinjski još ne može slaviti titulu

Željezničar je poražen u jednom od derbi mečeva 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u nogometu. Domaći Borac je slavio sa 2:0.

"Plava" odbrana dobro se držala do završnice utakmice u Banjoj Luci. No, potom je primila dva gola. Prvo je u 72. minuti Momčilo Mrkaić pogodio na asistenciju Nedeljka Piščevića.

Samo pet minuta kasnije, asistent kod prvog gola se i sam upisao u strijelce. Piščević je nakon ubačaja Nikole Ninkovića usamljen iz blizine zakucao loptu u mrežu.

Podsjetimo, gosti su u ovom meču bili uskraćeni za podršku svojih navijača čijih je šest autobusa, prije ulaska u Banju Luku, policija vratila nazad, navodno iz sigurnosnih razloga.

Borac je pobjedom učvrstio drugo mjesto. Banjalučani pet kola prije kraja imaju 14 bodova manje od vodećeg Zrinjskog koji, nakon pobjede Borca, još uvijek nije teoretski osigurao titulu.

Poraženom Želji predstoji žestoka bitka za plasman u evropska takmičenja. Ovo je "Plavima" sa Grbavice bio treći ovosezonski poraz u duelima sa Borcem.

Poredak: Zrinjski Mostar 66, Borac Banja Luka 52, Sarajevo 45, Široki Brijeg 44, Željezničar Sarajevo 42, Velež Mostar 41, Tuzla City 31, Sloga Doboj 30, Posušje 30, Igman Konjjic 29, Leotar Trebinje 27, Sloboda Tuzla 26.