Željezničar u derbiju Premijer lige jači od Borca. Nermin Mekić junak “Plavih”

Fudbaleri Željezničara, nakon odgođenih utakmica protiv Igmana i Sloge u uvodnim kolima nove sezone zbog učešća u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu UEFA (Evropska nogometna federacija), danas u derbiju 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ugostili ekipu Borca.

I Banjalučanima, koji su također igrali kvalifikacije za Konferencijsku ligu UEFA, večerašnji duel na stadionu Grbavica bio je prvi u domaćem šampionatu. Domaćin je slavio sa 2:0.

Sarajevski "Plavi" poveli su u 47. minuti. Odbijenu loptu na ivici šesnaesteca "sačekao" je Nermin Mekić i iz punog trka silovitim udarcem pogodio mrežu za 1:0.

I drugi gol postigao je Mekić osam minuta kasnije. Željin veznjak je iz daljine centrirao, no loptu su promašili svi igrači, što je iznenadilo golmana gostiju koji je samo pogledom isprazio loptu u svoju mrežu.

Rezultati 3. kola Premijer lige BiH: Sarajevo - Posušje 3:0, GOŠK - Zvijezda-09 2:0, Igman - Sloga 1:0, Željezničar - Borac 2:0.

Sutra: Široki Brijeg - Tuzla City (21 sat). Susret Zrinjski - Velež je odgođen.

Poredak: Igman 6 bodova (2 odigrane utakmice), Velež 4 (2), GOŠK 4 (3), Tuzla City 3 (1), Sarajevo 3 (2), Široki Brijeg 3 (1), Željezničar 3 (1), Sloga Doboj 3 (2), Borac o (1), Zrinjski  (0), Posušje 0 (2), Zvijezda-09 0 (3).