premijer liga bih

Željezničar u sudijskoj nadoknadi srušio Radnik na Grbavici

Na otvaranju 11. kola Wwin Premijer lige BiH fudbaleri Željezničara pobijedili su Radnik rezultatom 2:0 na Grbavici.

Domaći su odmah krenuli ofanzivno ka golu gostiju iz Semberije. U 8. minuti Hiroš je isprobao svoj šut, ali lopta odlazi preko gola. Radnik je prvi put zaprijetio u 17. minut, ali je ubačaj s lijeve strane završio preg gola domaćih.

U 28. minuti dobra akcija Plavih. Prvo je Al Jaber izblokirana, a onda je u nastavku pokušao škaricama pogoditi mrežu.

Minut nakon toga, sjajna asistencija Mehanovića za Teodorovića koji pogađa stativu Željezničara.

Na odmor se otišlo bez golova.

U 54. nova šansa za domaće. Šabić je uputio odličan centaršut s desne strane, a Al Jaber glavom šutira malo pored gola gostiju.

Par minuta kasnije zbog ofsajda je poništen gol Radniku.

Nizale su se prilike pred golom gostiju. U 65. Boljević je centrirao, a Krpić iz dobre pozicije glavom šutira preko gola. Dangubić je pogodio stativu u 72.

U 82. minuti diskutabilna situacija. Radinović postiže gol za Željezničar, ali je pogodak poništen jer su sudije ocijenile da je lopta izašla van terena.

Zbog nedostatka kamera nije bilo moguće procijeniti da li je lopta cijelim obimom bila van terena.

I kada se činilo da će utakmica završiti bez pogodaka, Aleksandar Boljević u trećoj minuti nadoknade vremena koristi grešku Josipovića i pogađa za veliko slavlje na Grbavici.

Dvije minute kasnije penal za domaće. Srušen je Cvetanoski, a siguran s bijele tačke bio je Boljević.

Željezničar se učvrstio na četvrtom mjestu na tabeli sa 20 bodova. Radnik je sedmi sa 13.