Predsjednik banjalučkog Gradskog odbora SDS-a Željko Raljić podnio je neopozivu ostavku na ovu funkciju, a razlog je izbor Biljane Lukić za nosioca liste ove stranke u izbornoj jedinici 3.
Kako je Raljić naveo, izbor Lukićeve je poruka da za njegov dosadašnji rad i političko djelovanje ne postoji dovoljno povjerenja, prenosi ATV.
Preuzimanje političke i moralne odgovornosti
Raljić je istakao da smatra svojom političkom i moralnom obavezom da preuzme punu odgovornost za novonastalu situaciju.
Zbog toga ne podnosi ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavlja unutar Srpske demokratske stranke. Prema njegovim riječima, smatra da je to jedini ispravan i odgovoran potez kojim pokazuje dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva.