Istok Hrvatske noćas je pogodio zemljotres.
Seizmografi seizmološke službe Republike Hrvatske zabilježili su podrhtavanje tla u 2:35 sati, s epicentrom oko 30 kilometara sjeverno-sjeveroistočno od Osijeka, na području Kopačkog rita.
Magnituda potresa iznosila je 4.1 prema Richteru, a intenzitet u epicentru procijenjen je na V stepeni EMS.
Zemlljotres se osjetio na širem području istočne Hrvatske.
"Jako se treslo"; "Buka i trešnja, trajalo je dvije do tri sekunde, čulo se kao vlak"; "Čula se tutnjava"; "Grmljavina i lagano podrhtavanje"; "Prozori se zatresli", neki su od komentara građana u EMSC-ovoj aplikaciji.