zatvaranje rudnika

Zenički rudari danas dolaze pred Federalnu vladu. Ostat će tu do ispunjenja zahtjeva

Raport.Ba
240327_rudari_rudari_ispred_vlade_fbih_82346

Rudari zeničkog rudnika mrkog uglja danas dolaze pred zgradu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i, kako su najavili, tu će ostati sve do ispunjenja zahtjeva. A traže isplatu plata te penzionisanje rudara koji su još prošle godine stekli sve uvjete za penziju, a nikada je nisu ostvarili.

Poznato je da se rudnik Zenica zatvara, ali rudari traže da se riješi status zaposlenih i onih koji su stekli uvjete za penzionisanje.

Rudari poručuju kako se oni ne zavaravaju, ali da se zna ko treba preuzeti obaveze. Tu ističu Elektroprivredu BiH koja je vlasnika kapitala, resorno Ministarstvo energije i rudarstva i sama Vlada FBiH.

Rudari Rudnik Zenica Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu