navođene bombe

Žestok ruski napad na Harkiv: Bez struje ostalo 30.000 ljudi. Pogođena bolnica

Posljednjih sedmica ruske snage su koncentrirale svoje napade na ciljeve povezane s ukrajinskom elektroenergetskom mrežom
Raport.Ba
harkiv

Tokom noći ruske snage napale su ukrajinski grad Harkiv navođenim bombama pri čemu je bez struje ostalo 30.000 korisnika u tri okruga, objavili su lokalni dužnosnici.

Područni upravnik Oleh Syniehubov, napisao je na Telegramu, da su ruske snage koristile navođene bombe za napad na okruge Nemyshlianskyi i Slobidskyi na jugoistoku i okrug Shevchenkivskyi na sjeveru grada.

Gradonačelnik Ihor Terekhov je rekao da su tri bombe oštetile bolnicu i pogodile dalekovode.

Rekao je da su četiri osobe povrijeđene, većina od komadića stakla, a neki pacijenti su prebačeni na druga odjeljenja.

"Nažalost, bolnica je prilično teško oštećena i unutra su bili pacijenti. Četiri osobe su povrijeđene" u različitom stupnju, a razbijeno je oko 200 prozora", rekao je Terekhov.

Inače, posljednjih sedmica ruske snage su koncentrirale svoje napade na ciljeve povezane s ukrajinskom elektroenergetskom mrežom i plinskom industrijom kako se približava zima u ratu koji traje više od 3 i po godine.

Harkiv Rusija ukrajiina Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu