Objekti zapaljeni

Žestok ruski napad na Kijev, gore neboderi, ubijeno osam osoba

Raport
Piše: Raport
Kijev napadi

U novom masovnom ruskom napadu projektilima i dronovima na Kijev i okolicu sinoć je ubijeno najmanje osam osoba, a 34 su ozlijeđene. Napad je uslijedio samo nekoliko sati nakon što je predsjednik Volodimir Zelenski upozorio da se sprema novi veliki udar na glavni grad, piše Kyiv Independent.

Prema izvješćima dužnosnika, u samom Kijevu poginulo je najmanje sedam osoba, a 24 su ozlijeđene. U naseljima u Kijevskoj oblasti poginula je još jedna osoba, a deset ih je ozlijeđeno, potvrdio je regionalni guverner Mikola Kalašnik. Čelnik gradske vojne uprave Timur Tkačenko izvijestio je da je u gradskoj četvrti Podilski djelomično uništena stambena zgrada između petog i devetog sprata.

Na istoj su lokaciji pogođene i druge višekatnice, a gađane su i tri stambene zgrade u četvrti Darnicki. Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko dodao je da je u četvrti Podilski uništena i jedna nestambena zgrada te nekoliko garaža i skladište, dok su oštećenja na nestambenim objektima zabilježena i u četvrtima Holosijivski i Darnicki. 

Guverner Kalašnik naveo je da su u široj okolici glavnog grada, u zajednicama Buča, Višgorod i Brovari, oštećene kuće, poslovni prostori i drugi civilni infrastrukturni objekti.

Kijev Rusija Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu