Nogometni savez Albanije kažnjen je zbog incidenata na meču protiv Srbije, odigranog 7. juna u Tirani, u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 20206.
Svjetska nogometna federacija (FIFA) sankcionirala je Albaniju novčano sa 173.000 eura zbog ubacivanja predmeta u teren kojima je pogođeno nekoliko gostujućih igrača.
"Ova kazna je posljedica ponovljenog neprimerenog i pristrasnog ponašanja pojedinih albanskih navijača - pesme sa pristrasnim sadržajem, bacanje predmeta, paljenje pirotehnike, upotreba gestova ili poruka neprikladnih za sportski događaj”, navodi se, između ostalog, u saopćenju.
Naređeno je i da 20 posto kapaciteta stadiona bude zatvoreno na narednoj utakmici protiv Latvije.