Politika

ZHK: Još šest osoba zaraženo koronavirusom, novi klaster u Širokom Brijegu

Raport.Ba
Zavod za javno zdravstvo Zapadnohercegovačkog kantona obavijestio je o šest pozitivnih osoba na prisustvo koronavirusa s područja Širokog Brijega koji su povezani s novim klasterom. Jučer je testirano 39 osoba, a danas su nastavljena testiranja. Do sada je u ZHK 58 osoba bilo pozitivno na prisustvo koronavirusa, od čega 43 osobe iz Širokog Brijega, 11 iz Gruda, 4 s područja Posušja i u Ljubuškom do sada nije zabilježen nijedan pozitivan nalaz. Saopćio je to Stožer civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke. ''U samoizolaciji se nalazi 796 osoba, najviše ih je u Širokom Brijegu, ukupno 302 osobe, u Posušju 204, Ljubuškom 191 i na prostoru Gruda imamo 99 osoba. Posljednjih dana je primjetan pad broja osoba u samoizolaciji zbog smanjenog broja ulazaka preko graničnih prijelaza. Na snazi je zabrana kretanja izvan svog mjesta prebivališta osobama s prostora ZHK, osim u svrhe odlaska na posao ukoliko je to neophodno, za stanovnike koji trebaju hitnu medicinsku skrb, osobe koje vrše opskrbu navedenih područja i za osobe koje iz vitalnih porodičnih razloga pružaju njegu djeci ili starijima ili obavljaju kupovinu životnih namirnica. S obzirom na povećani broj požara u posljednjim danima, apeliramo na sve građane ako imaju bilo kakva saznanja da je neki od požara izazvan ljudskim utjecajem, da obavijeste operativni centar na broj 121'', saopćeno je.
klaster Koronavirus ZHK Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu