raskinuli saradnju

Ziljkić napustio Velež: Mostarci ostali bez jednog od najvećih pojačanja sezone

Piše Fena
l_4c027f84344197391eace30be0d6f71a

FK Velež i Almedin Ziljkić sporazumno su raskinuli saradnju, potvrdio je mostarski klub u saopćenju objavljenom u srijedu.

Kako navode iz kluba, raskid je uslijedio na zahtjev samog igrača, koji je odluku donio zbog porodičnih razloga. Uprava Veleža istakla je razumijevanje za situaciju u kojoj se našao Ziljkić i odlučila da mu ne staje na put.

„Klub je, razumijevajući situaciju u kojoj se našao Almedin, odlučio da mu ne bude prepreka u donošenju ove odluke“, navedeno je u zvaničnom saopćenju Rođenih.

Ziljkić, koji je u Mostar stigao prošlog ljeta iz Novog Pazara, važio je za jedno od najvećih pojačanja Veleža. Ipak, u devet nastupa upisao je samo jednu asistenciju i nije uspio opravdati velika očekivanja navijača.

Nakon deset odigranih kola Premijer lige BiH, Velež se nalazi na osmom mjestu sa deset bodova. Na vrhu tabele je Borac sa 22, dok Zrinjski i Željezničar dijele drugo mjesto sa po 18 osvojenih bodova.

Almedin Ziljkić FK Velež Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu