ODRAĐEN TRENING U BUTMIRU

Zmajevi spremni za meč sa Mađarskom

Fudbalski reprezentativci Bosne i Hercegovine odradili su danas u Butmiru u Sarajevu trening uoči utakmice sa Mađarskom u okviru UEFA "A" Lige nacija.

Bosna i Hercegovina se do sada sa Mađarskom sastala pet puta. Dva susreta su bila prijateljska, a tri zvanična. Mađarska je ostvarila dvije pobjede, dok su tri utakmice završene remijem, objavio je Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine (NFSBIH).

Prva dva susreta ovih selekcija bila su prijateljska. Na "Albert Florian“ stadionu u Budimpešti 10. marta 1999. godine meč je završen rezultatom 1:1. Bosna i Hercegovina je povela golom Mehe Kodre u 39., a izjednačenje Mađarskoj donio je Béla Illes golom iz penala u 65. minuti.

Istim rezultatom završena je i druga utakmica odigrana na "Bilinom polju“ u Zenici 28. februara 2001. Ferenc Horvath je u 13. minuti pogodio za vodstvo Mađara, a konačan rezultat postavio je sadašnji selektor naše reprezentacije, Sergej Barbarez u 22. minuti.

U okviru kvalifikacija za EURO 2008 Bosna i Hercegovina je dočekala Mađarsku na "Bilinom polju“ 6. septembra 2006. Gosti su slavili rezultatom 1:3. Zvjezdan Misimović je iz penala u 64. minuti postigao jedini gol za Zmajeve, dok su za Mađarsku pogađali Szabolcs Huszti iz penala u 36., Zoltan Gera u 46. i Pal Dardai u 49. minuti.

Revanš je odigran na stadionu "Sostoi“ u Sekešfehervaru 8. septembra 2006. kad je Mađarska pobijedila 1:0 golom Zoltana Gere iz jedanaesterca u 39. minuti.

Bosna i Hercegovina se sa Mađarskom sastala u okviru UEFA A Lige nacija na "Puškaš Areni“ 10. septembra ove godine i taj susret je završen rezultatom 0:0.

Meč Bosna i Hercegovina-Mađarska na programu je 14. oktobra u 20:45 sati na stadionu "Bilino polje“ u Zenici.

Glavni sudija biće Anthony Taylor iz Engleske, a pomagaće mu zemljaci Gary Beswick i Adam Nunn. Četvrti sudija je Darren England, dok će u VAR sobi biti David Coote i Constantine Hatzidakis.