euro 2024

Zmajevima će baraž sada još teže pasti: Rumunija deklasirala Ukrajinu u Munchenu

Reprezentacija Ukrajine, koja je izbacila Bosnu i Hercegovinu u baražu za odlazak na Euro, doživjela je danas težak poraz od Rumunije 3:0 na startu Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Rumuni, kojima je malo ko davao šanse pred ovaj duel, pokazali su veliku borbenost i požrtvovanost i na kraju zasluženo stigli do prva tri boda na turniru.

Ukrajinci su djelovali donekle kao tim koji bi mogao da napadne i prvi ugrozi gol rivala, ali se sve promijenilo po isteku pola sata igre. Tada je, u 29. minutu, golman Lunin loše ispucao loptu, usledila je brza reakcija Rumuna, Man je odložio povratni pas, a Stanciu raspalio sa 22-23 metra u same rašlje za 1:0!

Isti igrač mogao je da bude potpuni heroj samo 10 minuta kasnije, kada je iz kornera pogodio prečku.

Rumuni su ipak u nastavku potpuno dotukli bezidejne Ukrajince. U 53. minutu Marin je postigao novi efektan gol sa distance, utisak je da je Lunin morao bolje da interveniše, ali je golman Reala bio ponovo primoran da vadi loptu iz mreže.

Četiri minute kasnije, Ukrajinci su bili u nokdaunu. Man je sa desne strane iz šesnaesterca poslao pas u peterac, tamo je na pravom mjestu bio Dragus kome nije bilo teško da pogodi prazan gol za nedostižnih 3:0.

Pokušao je Sergej Rebrov da razdrma svoju ekipu izmjenama, ušli su Jarmolenko, Jaremčuk i Braško, ali to nije donijelo ništa značajno u igri Ukrajine.

Rumuni su pobjedom otvorili grupu i imaju odlične šanse da prođu u knockout fazu. U narednom kolu 22. juna sastaju se Rumunija i Belgija te Ukrajina i Slovačka.