Premijer liga BiH

Zrinjski pokvario rođendan Željezničaru: Mulahusejnović i Ćavar pogodili za pobjedu Plemića

Jedan od derbi susreta ovog kola igran je večeras na Grbavici, gdje je Željezničar dočekao Zrinjski.

Slavili su gosti iz Mostara sa minimalnih 2:0, golovima Mulahusejnovića i Ćavara u drugom dijelu igre.

Zrinjski je tako pokvario proslavu 103. rođendana, koji su obilježavali na Grbavici, pa je početkom drugog dijela susret na nekoliko minuta bio i prekinut, kada su navijači Željezničara zapalili pirotehnička sredstva.

Nakon primljenog gola, Zrinjski se zatvorio, igrajući dobar dio susreta bez klasičnog napadača, a domaći su krenuli prema naprijed.

Međutim, u 91. minuti Marinko Ćavar je pogodio za ovjeru pobjede, nakon zaista sjajne asistencije Malekinušića.

Zrinjski je tako i dalje bez poraza u ovoj sezonu, te je pretekao Željezničar na trećoj poziciji tabele Premijer lige BiH, ali i sa dvije utakmice manje.