premijer liga bih

Zrinjski protiv Igmana ispisao historiju Premijer lige. Plemići zabili 7 golova

Zrinjski je u desetom kolu Premijer lige savladao Igman rezultatom 7:1.

Igman je od starta izašao visoko u presing Zrinjskom, te u devetoj minuti stigao do prednosti. Anel Hebibović je centrirao, a Mirsad Ramić sa druge stative loptu poslao u mrežu domaćih.

U 28. minuti Almir Bekić je dobio drugi žuti karton, nakon čega su fudbaleri i stručni štab Igmana žestoko protestvovali. Zbog toga, sa utakmice je isključen i trener gostiju Husref Musemić.

Samo dvije minute kasnije, u 32. minuti nakon pritiska Zrinjskog domaći su stigli do izjednačenja. Fran Topić je šutirao unutar kaznenog prostora i matirao Aldina Ćemana.

Mogao je Igman i sa igračem manje ponovo do prednosti u 35. minuti. Ramić se sjajno snašao u šesnaestercu Zrinjskog i šutirao, ali je prečka spasila Zrinjski. Plemići su imali sjajnu šansu u 38. minuti kada je Alen Jurilj već savladao Ćemana, no jedan od defanzivaca Igmana spasio je svoj tim izbacivši loptu sa gol linije.

Sa igračem više u drugom poluvremenu, Zrinjski je bez većih problema slomio otpor Igmana i lako stigao do tri boda. Prvo je Marijan Ćavar ostao sam nakon kornera i postigao pogodak kojim je Zrinjski došao do prednosti u 51. minuti.

Samo tri minute kasnije, novi gol domaćih. Tomislav Kiš je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i matirao Ćemana. U 71. minuti u strijelce se upisao i Nardin Mulahusejnović, te povećao na 4:1.

Došli su domaći i do petog gola, u 79. minuti kada je strijelac bio Mario Ćuže. Ni to nije sve bilo od Zrinjskog, u 83. minuti Matija Malekinušić je postigao šesti gol za svoj tim i tako uvećao dodatno na 6:1. Konačnih 7:1, postavio je Kiš u 90. minuti.