wwin liga

Zrinjski u velikom derbiju u finišu ostao bez pobjede, Borac neporažen u Mostaru

(Foto: Zrinjski)

U derbiju šestog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u nogometu, Zrinjuski je kao domaćin u Mostaru slavio protiv Borca jz Banje Luke.

Bio je to duel aktuelnog prvaka BiH iz Banje Luke i viceprvaka iz Mostara.

Zrinjski je preko oko 4,.500 gledalaca poveo golom Josipa Ćorluke u 28. minuti. U 86. minuti izjednačio je Đorđe Despotović koji je nešto ranije ušao s klupe.

Rezulati 6. kola: Radnik - Igman 0:1, Sloboda - Velež 1:1, Sarajevo - Posušje 2:2, Sloga - Široki Brijeg 1:0,
Zrinjski - Borac 1:1, GOŠK - Željezničar (ponedjeljak, 18 sati).

Poredak: Sarajevo 13 bodova (5 utakmica), Posušje 11 (6), Željezničar (5), Zrinjski 10 (4), Široki Brijeg 8 (6), Radnik 7 (5), Borac 7 (3), Velež 5 (5), Sloga Doboj 5 (5), Igman 4 (5), Sloboda Tuzla 2 (6), GOŠK bez bodova (5).