Zrinjski upisao 13. pobjedu zaredom. U Banjoj Luci nokautiran i Borac

U sudaru dvije prvoplasirane ekipe nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, Zrinjski je u Banjoj Luci nadigrao Borac rezultatom 3:0 u 25. kolu.

Mostarci su bili puno opasniji protivnik u prvom poluvremenu. Do vodećeg gola došli su u 25. minuti. Tada je Mario Ćuže fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio suprotni gornji ugao gola golmana Nikole Ćetkovića.

U nastavku Borac je uspio prebaciti igru na polovicu Zrinjskog. Međutim, do drugog gola došli su gosti.

Sergej Dojčinović srušio je Ćužu u svom šesnaestercu u 63. minuti. Najstrožiju kaznu realizirao je Nemanja Bilbija za 2:0.

Bilo kakve dileme o konačnom ishodu utakmice u 85. minuti otklonio je Franko Sabljić. On je zatresao Ćetkovićevu mrežu nakon što je ovaj odbranio šut Karla Kamenara.

Bila je to 13. uzastopna pobjeda Zrinjskog u svim takmičenjima. Nakon ovog trijumfa Mostarci imaju još uvjerljiviju predanost na prvenstvenoj ljestvici, prenosi FENA.

Osam kola do kraja Zrinjski je prvi sa 60 bodova. Drugi Borac ima 43. Treći Velež i četvrti Široki Brijeg imaju po 40 bodova.