Vijesti

Zvizdić za Raport: Zašto nisam bio na Kolegiju SDA

Raport.Ba
20200608130529 MG 8940
Ostavka i politička budućnost Aljoše Čampare idalje je top-tema u BiH. Čampara je u nedjelju podnio neopozivu ostavku na mjestu u Predsjedništvu SDA. Takav potez bio je očekivan s obzirom na to da je Čampara već mjesecima ukazivao na brojne nelogičnosti, nezakonitosti i kadrovske promašaje koje je radila SDA. Jučer je održana i sjednica Kolegija SDA na kojoj je Čamparina ostavka primljena k znanju. Zanimljivo je da jučerašnjoj sjednici nije prisustvovao Denis Zvizdić, visokopozicionirani član SDA ali i rođak Aljoše Čampare. Zvizdić je inače ranije iznosio slične stavove kao i Čampara te je ukazivao na promašaje koje je rukovodstvo stranke pravilo. Kontaktirali smo Zvizdića i pitali zašto nije bio na sjendnici te da li time šalje određenu poruku stranci. "Odgovor je jednostavan: gospodin Adil Osmanović i ja nismo bili na sjednici Kolegija SDA jer smo morali prisustvovati sjednici Kolegija Parlamenta", rekao je Zvizdić za Raport. Zvizdić je inače u rukovodstvu Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Nije htio komentirati ostavku Čampare.
Aljoša Čampara Denis Zvizdić Kolegij SDA SDA Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu