prepucavanje

Zvjezdan Misimović se uključio u 'rat ćevapa'

Raport.Ba
zvjezdan-misimovic-1200x800

Legendarni fudbaler i bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Zvjezdan Misimović, postao je novi akter u duhovitom “ratu” na društvenim mrežama koji posljednjih dvadesetak dana traje između FK Sarajevo i FK Borac.

Ova dva premijerligaša odigrala su čak tri utakmice u razmaku od svega 17 dana, a dok su se fudbaleri nadmetali na terenu, marketinški timovi vodili su svoju kreativnu borbu – kulinarskim sredstvima.

Sve je počelo uoči revanš utakmice polufinala Kupa BiH u Banjoj Luci, kada je Borac objavio promotivni video sa Sebastianom Herrerom kako uživa u banjalučkim ćevapima, uz provokativnu poruku: “Banjalučki je uvijek bolji”.

FK Sarajevo je tada slavilo rezultatom 2:0 i s ukupnih 2:1 izborilo plasman u finale, a već naredni dan uslijedila je njihova marketinška kontra – saradnja sa poznatom sarajevskom ćevabdžinicom, uz slogan: “Bolji od najboljih”.

Međutim, gastronomsko nadmetanje nije tu stalo. Nakon što je Borac u 26. kolu Premijer lige BiH ponovo slavio s 2:0, Herrera se našao u centru pažnje još jednom – ovaj put je pozirao s ćevapima u rukama tokom slavlja. Ubrzo nakon toga, Borac je objavio novi video na društvenoj mreži X, u kojem maskota kluba uživa u bureku, uz natpis: “Zadnji zalogaj je najslađi!”

U najnovijem “poglavlju” ovog simpatičnog nadmetanja pojavio se i Zvjezdan Misimović. Objavio je fotografiju na kojoj i sam uživa u banjalučkim ćevapima, čime je jasno dao do znanja kojoj strani pruža podršku. Iako njegov potez nije nužno provokacija na račun Sarajeva, simbolika iza objave je teško zanemariva.

Podsjećamo, Misimović je od decembra 2024. na funkciji tehničkog direktora FK Borac, aktuelnog prvaka BiH, koji i ove sezone ozbiljno juri još jednu titulu.

Zvjezdan Misimović
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu