Regionalni mediji o uspjehu Amela Tuke: Bizarno…

Hrvatski portal Index.hr donosi informaciju o velikom uspjehu bh. atletičara Amela Tuke, koji je danas izborio finale u utrci na 800 metara na Olimpijadi u Tokiju, uz naslov: Atletičar iz BiH najveći dobitnik bizarne utrke u kojoj su se sudarili favoriti.

Amel Tuka, atletičar iz Bosne i Hercegovine, borit će se za medalju u finalu utrke na 800 metara nakon što je u svojoj polufinalnoj utrci završio na drugom mjestu.

Bila je to utrka koju je obilježio sudar favorita za prolazak u finale Isaiaha Jewetta i Nijela Amosa, najbržeg na 800 metara ove sezone.

Njih dvojica su pala 200 metara pred ciljem i to je najbolje iskoristio Tuka koji je prestigao u završnici Britanca Elliotta Gilesa i tako prošao u finale s Kenijcem Fergusonom Rotichem.

Bosna i Hercegovina nikad nije osvojila medalju na Olimpijskim igrama, a sada Tuka, aktualni svjetski doprvak, može to promijeniti. Finale utrke na 800 metara je u srijedu.