Ipak ništa od duela Dinamo-Zvezda: Sheriff izbacio srpskog šampiona iz Lige prvaka

Mnogo uzbuđenja viđeno je na prve dvije uzvratne utakmice 3. pretkola Lige prvaka. Sheriff Tiraspol je na svom stadionu pobijedio Crvenu zvezdu sa 1:0, te sa ukupnih 2:1 izborio plasman u play-off.

Moldavski predstavnik se tako ispriječio potencijalnom okršaju Crvene zvezde i Dinama, koji za plasman u play-off tek treba igrati revanš susret sa Legijom (1:1). Jedini gol viđen je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Danilo Arboleda.

Pored Sheriffa, plasman u posljednju rundu kvalifikacija izborio je i Ferencvaroš naših Eldara Ćivića, Adnana Kovačevića i Stjepana Lončara.

Uprkos porazu u Pragu od 1:0, mađarski tim ide dalje zahvaljujući pobjedi iz prvog meča (2:0). Naš Eldar Ćivić je u 84. minuti zaradio drugi žuti karton, odnosno isključenje. Prvi je dobio svega pet minuta ranije, a u meču je požutio i Kovačević, dok je Lončar utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.