Real Madrid osvojio Superkup

Real Madrid pobjednik je španskog Superkupa. U finalu je svladao Athletic Bilbao 2:0, a strijelci su bili kapiten hrvatske reprezentacije Luka Modrić te Karim Benzema iz kaznenog udarca. Realu je to 12. naslov u Superkupu i sada ima samo jedan manje od Barcelone, koja ih ima najviše. Bilbao ima tri osvojena naslova i po tome je treći uz Deportivo.

Modrić je prvi pogodak na utakmici zabio u 38. minuti. Rodrygo je lijepo prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu, a Modrić sa 16 metara šutirao iz prve i neobranjivim udarcem svladao Unaija Simona za vodstvo Reala 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Benzema u 52. minuti iz kaznenog udarca.

Priliku za povratak Bilbao je dobio u 89. minuti kada je Eder Militao skrivio penal zbog igranja rukom i zaradio izravni crveni karton, no Thibaut Courtois pročitao je iskusnog Raula Garciju i obranio mu jedanaesterac.