Uživo Finska – BiH 1:1 Zmajevi neporaženi napuštaju Helsinki

94' Završen je meč, reprezentacija BiH je u zadnjim minutama susreta uspjela izjednačiti rezultat i tako izbjeći novi poraz

93' Napokon gol za Zmajeve strijelac Prevljak

89' Novi šut Menala i nova odbrana Hradeckog

86' Ulazimo u finiš utakmice Finci vode 1:0, sve je izvjesniji poraz naše reprezentacije

82' Izmjena u reprezentaciji BiH u Prevljak ulazi u igru umjesto Hadžiahmetovića, Petev baca sve kare u napad

78' Dvostruka izmjena u reprezentaciji Finske, Kallman je zamijenio Pukkija, a Forss je ušao umjesto Loda

73' Period grublje igre, Hotić je zaradio žuti karton nakon neopreznog starta nad Pukkijem

72' Novi prekršaj nad Amerom Gojakom i novi karton za Fince, ovo im je peti žuti karton u ovom susretu

70' Prekršaj nad Gojakom, žuti karton za Lama

69' Nakon oduzete lopte Džeko šutira preko gola

68' Serija kornera naše reprezentacije, da li je ovo naznaka bolje igre

65' Bude se Zmajevi, sjajan šut Menala odbranio Hradecky

58' Sjajna prilika za Gojaka, ali njegov udarac blokira Vaisanen

56' U igru ulaze Menalo i Gojak, zamijenili su danas lošeg Pjanića i Krunića

49' Povreda Šehića, bh. golman je nezgodno glavom udario u okvir gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Helsinkiju, odmah velika prilika za Pukkija

45' Završeno je prvo poluvrijeme, Zmajevi će morati nešto promijeniti u drugom dijelu ukoliko planiraju Helsinki napustiti neporaženi

45' Sudija je dosudio penal, a Pukki je bio siguran sa bijele tačke. Ovo je njegov peti pogodak u suretima sa reprezentacijom BiH

43' Panika u odbrani Zmajeva, dvije odlične prilike za Fince, arbitar je prekinuo utakmicu zbog intervencije iz VAR sobe

41' Prekršaj nad Krunićem, žuti karton za Nissilu

40' Sjajan napad Finaca, Šehić brani odličan udarac Pukkija

39' Pukki pravi mnogo problema odbrani BiH, izborio je novi korner za Finsku

38' Dobro izveden udarac iz ugla, udarac Džeke glavom završio preko gola Hradeckog

37' Pritisak Zmajeva urodio plodom, nakon oduzete lopte Pjanić šuirao prema golu Hradeckog, ali je njegov pokušaj izblokiran, novi korner za reprezentaciju BiH

36' Finci imaju nešto veći posjed lopte 52: 48

35' Kolašinac je odlično probio po lijevoj strani, no izuzetno loše je ubacio loptu u šesnaesterac. BiH je propustila dobru priliku da povede u Helsinkiju

31' Uronen je šutirao iz dobre pozicije, ali lopa ide visoko iznad gola

25' Drugi korner za Finsku na ovm meču

22' Prilika za Finsku da iz prekida ugrozi gol Šehića, ali je odbrana Zmajeva reagovala sigurno

21' Kamara je najbolji finski igrač u dosadašnjem dijelu susreta, sve akcije Finske idu preko njega

18' Finci su u posljednjih nekoliko minuta preuzeli terensku inicijativu

17' Šut Džeke iz okreta odlazi daleko pored gola

15' Finska postiže pogodak, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije Pukkija

14' Velika greška Šehića, na svu sreću Finci su samo dobili udarac iz ugla iz izgledne situacije

11' Sjajan pas Pjanića prema Sevanoviću, ali golman Hradecky je dobro pratio igru te je prije tigao do lopte

8' Prekid i prilika da Finska zaprijeti Šehiću, ali Prcić se dobro snašao u defanzivnom zadatku

6' Reprezentacija BiH bolje je počela meč, veći dio vremena lopta se nalazi na finskom dijelu terena

5' Pjanić je iz prekida ubacio loptu u šesnaesterac, ali su finski defanzivci to sigurno očistili

4' Prekršaj nad Kolašincem, Ivanov je nakon oštrog starta dobio žuti karton

3' Pjanić je izveo slobodan udarac, Krunić se nije snašao u protivničkom šesnaestercu

2' Nezgodan pad Jusufa Gazibegovića, ali sve je u redu sa bh. nogometašem

1' Meč na Olimpiskom stadionu u Helsinkiju je počeo, sretno Zmajevi!

-2' Obje selekcije izašle su na teren u toku je intoniranje himni.

-15' Finci večeras igraju bez tri ključna igrača koji su se oprostili od reprezenacije. Riječ je o štoperima Joone Toiviji i Paulusu Arajuuriji, te veznom nogometašu Timu Sparvi.

-13' Poznati su i sastavi obje selekcije za današnu utakmicu. Selektor BiH Ivaylo Petev odredio je početnih XI za meč u Helsinkiju:

Šehić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Prcić, Pjanić, Hadžiahmetović, Krunić, Džeko, Stevanović. Priliku sa klupe čekat će Vasilj, Ćetković, Ćivić, Saničanin, Bešić, Prevljak, Cimirot, Gojak, Hotić, Menalo, Miličević i Demirović.

Finci će nastupiti u sastavu:

Hradecky, Alho, L. Vaisanen, Ivanov, O'Shauhgnessy, Uronen, Nissila, Kamara, Schuller, Lod i Pukki.

-15' Fudbalska reprezentacija Bosne i Herecgovine danas od 18:00 sati u Helsinkiju igra prvi meč nove sezone Lige nacija. Finska je dobro poznati protivnik Zmajevima,upravo je ova sjevernoeuropska reprezentacija u minulim kvalifikacijama porazila bh. reprezentaciju u Zenici i tako je ostavila bez šansi za baraž.