Najveća senzacija Lige nacija: Kazahstan je izborio viši rang

Reprezentacija Kazahstana osigurala je plasman u viši rang natjecanja, nakon što je u susretu 5. kola Lige nacija C pobijedila Bjelorusiju 2:1. Uoči početka natjecanja u ovoj grupi Slovačka je bila veliki favorit za povratak u Ligu B, no Slovaci će još neko vrijeme morati pričekati. Kazahstan je iznenadio i trenutačno ima sedam bodova više od Slovaka, ispred kojih su još dvije utakmice.

Mihail Gabišev je doveo domaćine u vodstvo u 29. minuti, izjednačio je Pavel Savitski u posljednjim trenucima prvog dijela, a Bahtjor Zainutdinov u 79. minuti donio je važnu pobjedu Kazahstanu.

Kazahstan uoči posljednjeg kola vodi na ljestvici s 13 bodova, Slovačka ima sedam bodova manje i dvije utakmice do kraja, a zatim slijede Azerbajdžan (4) i Bjelorusija (2).

Večeras se u Trnavi sastaju selekcije Slovačke i Azerbajdžana, a u posljednjem kolu Kazahstan u nedjelju gostuje u Azerbajdžanu, a Bjelorusija u Slovačkoj.