VIDEO “Brutalni” Musa briljirao protiv Barcelone, proglašen za najboljeg igrača kola

Među velikim protagonistima španskog košarkaškog Clasica između Barcelone i Reala iz Madrida (97:82) jedan je zablistao iznad svih.

Bio je to Džanan Musa koji je, iako nije uspio spriječiti poraz svog tima, odigrao svoju najbolju utakmicu kao igrač "Kraljevskog kluba" upravo u Palau Blaugrani.

Meč je završio sa statističkim indeksom od 33 boda.

To ga čini najboljim (MVP) igračem 27. kola košarkaškog prvenstva Španije. To je priznanje koje je već osvojio pet puta prije, a sve prošle sezone noseći dres Rio Breogana.

Bosanskohercegovački reprezentativac je ovom prilikom bio najbolji strijelac susreta. Postigao je 24 poena uz visoke postotke šuta. Imao je realizaciju 5 od 7 za dva poena, 2 od 3 za tri i 8 od 10 sa slobodnih bacanja.

Imao je još pet skokova i tri asistencije.

Sa dvije osvojene lopte i sedam izborenih prekršaja zatvorio je statistiku koja ga je dovela statusa MVP-a kola.

Kako je igrao 23-godišnji Bišćanin možda najbolje opisuje tekst u Marci u kojem se navodi "brutalan udar Džanana Muse".

"Njegov trag na utakmici bio je ogroman, zabio je 14 koševa u nešto više od pet minuta", navela je Marca.

Na čelu tabele sada su Barcelona i Baskonia sa po 22 pobjede uz pet poraza. Real je sada korak iza, sa omjerom od 21-6.

Musa je u tekućoj sezoni nastupio u svih 27 prvenstvenih utakmica. U tim susretima bilježio je prosjek od 20,3 minute, 14,7 poena, 2,7 skokova i 2,1 asistencija.