Nema Džeke, nema bodova. Inter izgubio derbi Serije A

Fudbaleri Napolija pobijedili su danas na svom terenu milanski Inter sa 3:1, u utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Inter je od 41. minuta igrao sa igračem manje. Razlog je drugi žuti karton koji oje dobio Roberto Gagliardini.

Novi prvaci Italije brojčanu prednost iskoristili su u 67. minutu i poveli pogotkom Andrea Zamba-Angusse.

Ovogodišnji finalisti Lige prvaka su izjednačili preko Romelua Lukakua u 82. minutu. Pobjedu timu iz Napulja donijeli Giovanni di Lorenco u 85. i Gianluica Gaetano u četvrtom minutu nadoknade.

Napoli dva kola prije kraja na prvom mjestu Serije A ima 86 bodova i sigurno je prvak. Inter, u čijim je redovima Edin Džeko presjedio meč na klupi, nakon prekida serije od pet vezanih pobjeda je na trećem mjestu sa 66 bodova.

Naredni meč Napoli igra na gostovanju protiv Bologne, dok Inter dočekuje Atalantu, prenosi BHRT.