mostarski derbi

Velež nokautirao prvaka, tri lopte u mreži Zrinjskog!

Glavni sudija Irfan Peljto je u tri navrata prekidao utakmicu
(Foto: Zrinjski)

Fudbaleri Veleža su u derbiju 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali gradskog rivala, ekipu Zrinjskog sa 3:0.

Strijelci za Velež su bili Nermin Haskić u 42. minuti i dvostruki strijelac Giorgi Guliashvili. Gruzijac, koji za "Rođene " igra na posudbi iz FK Sarajevo, pogađao je mrežu gostiju u 53. i 79. minuti.

Bio je ovo Veležov prvi trijumf u međusobnim duelima nakon od serije od deset utakmica bez pobjede nad gradskim rivalom.

Glavni sudija Irfan Peljto je u tri navrata prekidao utakmicu zbog incidenata na tribinama Veležovog stadiona Rođeni u Vrapčićima.

Prvi prekid, koji su izazvali navijači Zrinjskog, trajao je dvadesetak minuta i tada su igrači oba tima bili povučeni u svlačionice.

Nakon 14 kola, na tabeli vodi banjalučki Borac sa 33 boda. Drugo je Sarajevo sa 27. Zrinjski, inače aktuelni prvak, je treći sa 26 i utakmicom manje. Velež je četvrti sa 25 bodova.