ACB LIGA

Novi meč, novo blistavo izdanje Džanana Muse

U susretu 17. kola ACB lige, Baskonia je ugostila ekipu Real Madrida, a rezultat je bio 85:99.

Real Madrid je dobro započeo utakmicu, stvarajući uvjerljivu prednost od 15 poena u prvoj četvrtini (20:35). Unatoč tom početnom zaostatku, domaći su košarkaši uspješno reagirali, smanjivši rezultat na 43:51 do kraja druge četvrtine.

Treća četvrtina donijela je zanimljivu borbu, ali su gosti uspjeli zadržati vodstvo rezultatom 66:73. Konačno, posljednja četvrtina potvrdila je pobjedu Reala Madrida rezultatom 85:99.

Najefikasniji igrači susreta bili su Yabusele s 24 poena, naš reprezentativac Musa s 20 poena te Campazzo s 18 poena. Navedena utakmica pružila je uzbudljivu košarkašku predstavu, dok je Real Madrid demonstrirao svoju dominaciju nad Baskonijom, osiguravajući ključnu pobjedu u ACB ligi.