Barcelona se jedva izvukla kod drugoligaša. Pjanić promašio penal

Barcelona se jedva izvukla u 1/16 finala Kupa Kralja na gostovanju kod drugoligaša Cornelle. Nakon produžetaka, Katalonci su slavili 1:0.

Jedini gol na utakmici zabio je Ousmane Dembele, a iako su drugoligaši također imali svoje prilike, Barcelona se pošteno napromašivala, a tome najbolje svjedoče čak dva promašena penala.

Prvo je Miralem Pjanić promašio u 39. minuti, a onda i Ousmane Dembele u 80. minuti. Srećom za Francuza, iskupio se na početku produžetka i zabio za vodstvo u 92. minuti. Konačni rezultat postavio je Braithwaite u sudačkoj nadoknadi kada su domaćini već ostali s igračem manje u sudačkoj nadoknadi.

Cornella tako ipak nije uspjela napraviti novu senzaciju. U prošloj rundi španskog kupa je s 1:0 uspjela izbaciti Atletico Madrid.