nakon srebra u oi

Thierry Henry podnio ostavku na mjesto selektora Francuske

Thierry Henry podnio je ostavku na mjesto selektora mlade reprezentacije Francuske nakon što je osvojio srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, objavio je u ponedjeljak Francuski nogometni savez.

Henry, koji je osvojio Svjetsko prvenstvo 1998. sa svojom domovinom kao igrač, naveo je "osobne razloge" kao motivaciju za svoju odluku u priopćenju za javnost FFF-a.

"Moram zahvaliti FFF-u i Philippeu Diallu [predsjedniku FFF-a], koji su mi dali ovu nevjerojatnu priliku", rekao je Henry. “Osvajanje srebrne medalje na Olimpijskim igrama za moju zemlju ostat će jedno od najvećih dostignuća u mom životu.

"Nevjerovatno sam zahvalan Savezu, igračima, stožeru i navijačima koji su mi omogućili da proživim čarobno iskustvo."

Henryjev olimpijski tim, sastavljen od igrača mlađih od 23 godine i tri viška selekcije, pobijedio je Argentinu i Egipat na putu do finala u Parizu, da bi nakon produžetaka bio poražen od Španije s 5-3.