sportska manifestacija

Emina Alagić i Emir Hastor pobjednici utrke u Srebrenici ‘Stazama Bosne Srebrene’

U glavnoj utrci na 10.000 metara na manifestaciji "Stazama Bosne Srebrene", upriličenoj u Srebrenici, prvo mjesto u ženskoj kategoriji osvojila je Emina Alagić (Capital Runners 387) iz Sarajeva, drugo mjesto Adna Đogo (Capital Runners 387) iz Goražda i treće mjesto Lea Meškin iz Bugojna.

U muškoj kategoriji prvoplasirani bio je Emir Hastor (AK Goražde) iz Goražda, drugoplasirani Hadis Kozlo (Kilometar života) iz Kaknja i trećeplasirani Miroslav Gligorić (Sunčana reka) iz Loznica.

Najbrži učesnik sa područja Srebrenice bio je Mirsad Siručić, dok je najbrža srebreničanka bila Selma Alemić.

Udruženje "Dečki u plavom" iz Sarajeva  četvrti put su u Srebrenici organizirali manifestaciju "Stazama Bosne Srebrene", gdje je pored  utrke na 10.000m organizirana i „SBS – dječija utrka“ na 600m.

Utrka je bila namijenjena za djecu uzrasta od 6 do 14 godina i bodovana je u više starosnih kategorija.

Ova sportska manifestacija održana je uz podršku Opštine Srebrenica, Turističke organizacije Srebrenica, Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica i drugih saopćili su organizatori.