premijer liga bih

Musemić razbudio Igman: Sloga Meridian pala u Doboju

U utakmici 8. kola WWin lige BiH, FK Igman slavio je protiv FK Sloga Meridian rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu utakmice između FK Sloga Meridian i FK Igman rezultat je ostao 0:0. Utakmica je bila borbena, sa mnogo grešaka na obje strane, što je uticalo na kvalitet igre.

Prvi gol postigao je Herić u 57. minuti nakon sjajnog prodora Stefana Denkovića po lijevoj strani, kada je ubacio prizemnu loptu koja se odbila od jednog od defanzivaca Sloge i završila u mreži. Iako su domaći pokušavali izjednačiti, nisu imali sreće s završnim udarcima, a Jović je bio blizu, no njegov slobodnjak iz 60. minute završio je na stativi.

Igman je povećao prednost u 74. minuti kada je Denković ponovo briljirao, prolazeći kroz odbranu Sloge i asistirao za Tatića, koji je zabio za 0:2. Domaća ekipa se našla u teškoj situaciji nakon što je Omić u 80. minuti dobio drugi žuti karton, ostavljajući Slogu s igračem manje.

S nova tri boda i trećom vezanom pobjedom, Igman je skočio na šesto mjesto s 10 bodova.

loga je ostala na 10. mjestu sa svega šest osvojenih bodova.